تصاویر شگفت‌انگیز تلسکوپ جیمز وب از کهکشان‌های مارپیچی

بوکمارک (0)
ClosePlease login

No account yet? Register

جدیدترین تصاویر بدست آمده توسط تلسکوپ فضایی جیمز وب، جزئیاتی شگفت‌انگیز از ۱۹ کهکشان مارپیچی را نشان می‌دهد که تاکنون دیده نشده بود.

بوکمارک (0)
ClosePlease login

No account yet? Register

تلسکوپ جیمز وب، به تازگی تصاویری با جزئیات حیرت‌انگیز از ۱۹ کهکشان مارپیچی نسبتا نزدیک به ما را تهیه کرده است که فهم ما از چگونگی تشکیل ستارگان و کهکشان‌ها را عمیق‌تر می‌کند. این کهکشان‌‌ها مشابه کهکشان راه شیری از نوع مارپیچی هستند و در فاصله بین ۱۵ تا ۶۰ میلیون سال نوری از ما قرار دارند. جزئیات کهکشان‌های مارپیچی نشان می‌دهد که رشد این نوع از کهکشان‌ها از درون به بیرون است. ستارگان پیرتر در مرکز کهکشان تجمع دارند و ستارگان جوان‌تر در بازوهای مارپیچی و نواحی بیرونی بیشتر تمرکز یافته‌اند.

تصاویر این کهکشان‌های مارپیچی را در ویدئوی زیر ببینید.

تلسکوپ فضایی جیمز وب در روز کریسمس سال ۲۰۲۱ پرتاب شد و به کمک ابزارهایی که دارد، توانایی تهیه تصاویر و اطلاعاتی با جزئیات بی‌نظیر را دارد. تلسکوپ فضایی جیمز وب دوربین‌هایی دارد که در ناحیه نزدیک فرو سرخ و میان-فرو سرخ کار می‌کنند که ناحیه فرو سرخ برای چشمان انسان قابل مشاهده نیست. این ابزارها به دانشمندان کمک می‌کند که با استفاده از جیمز وب، تاریکترین نقاط کیهان و غبارهای کیهانی را نیز با جزئیات چشمگیر مشاهده نمایند.

5/5 - (6 امتیاز)
به اشتراک بگذارید
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

go2top